کتاب نوآوری و کارآفرینی

توضیحات محصول

کتاب نوآوری و کارآفرینی اثر پژوهشکده تحقیقات استراتژیک

پیشگفتار کتاب نوآوری و کارآفرینی
بسیاری از صاحب نظران و محققان از دنیای امروزی به عنوان عصر عدم تداوم یاد می کنند. عصر عدم تداوم به این معناست که دیگر تجارب و راه حل های گذشته برای مسائل جاری و آینده سازمان کارگشا نیستند و باید به شیوه ای دیگر اندیشید و به دنبال راهکارهای جدید سا زمانی با ساختارهای نوین بود تا بتوان کالا و خدمات را با حداقل هزینه و با کیفیت برتر متناسب با نیازها و سلیقه های مشتری، تولید کرد . بنابراین اگر قرار است اقتصادی موفق داشته باشیم نیاز به شرکت های موفق در محیط های رقابتی داریم و این امر مستلزم داشتن نیروی ان سانی پرتوان و خود اتکا، دارای روحی ه خلاق و کارآفرین است . در نتیجه کارآفرینی، خلاقیت، نوآوری و کس ب و کارهای مخاطره آمیز، سوخت موتور اقتصاد مدرن را فراهم می کنند؛ یعنی در هر سازمان اگر بستر کارآفرینی فراهم آید اشتغال زایی ایجاد می شود و عامل انتقال فن آوری خواهد شد. تجربه دنیای امروز نشان داده است که نوآوری های مهم و پیشرفت های تکنولوژیکی، در سازمان ها و شرکت های بزرگ دولتی اتفاق نخواهد افتاد . قابلیت تطبیق با بازار و نیاز روز، از یک ساختار بزرگ پیچیده ، ساخته نیست در نتیجه برای پیشرفت سریع و ارائه محصولات جدید، تنها راه مؤثر، ایجاد و توسعه شرایطی است که فعالیت های اقتصادی کوچک بتوانند تأسیس شوند و رقابت کنند.
مهم ترین دستاورد کارآفرینی برای توسعه کشور ایجاد اشتغال، رفاه، ثروت و شناخت فرصت های مناسب است و حتی عده ای معتقدند که کارآفرینی می تواند به عنوان یک مکانیزم، موجب افزایش بهره وری در سازمان شود به طوری که امروزه کشورهای توسعه یافته از یک زاویه جدید شرکت های خود را در یک محیط کاملاً متغیر، پویا نگه داشته اند و علت آن کشف و پرورش انسان های خاصی است که نقش آفرینی می کنند و موجب ایجاد بستر موفقیت ها می شوند. شومپیتر معتقد است:
کارآفرینی نیروی محرک اصلی در توسعه اقتصادی است . چنانکه ژاپن بعد از جنگ جهانی، توسعه خود را مدیون افراد خلاق و کارآفرین می داند. ماتسوشیتا به خاطر اعتقاد و اتکاء به خود و داشتن روحیه خودباوری، خلاقیت و کارآفرینی توانست از طریق کارگری در ویتنام و باربری در کارخانه های سیمان به مرحله مدیریت یکی از موفق ترین صنایع ژاپن دست یابد . بنابراین می توان ادعا کرد که سازندگی و توسعه جامعه در گرو افراد و مدیران کارآفرین است.

کتاب پیش رو کتاب نوآوری و کارآفرینی اثر پژوهشکده تحقیقات استراتژیک می باشد.

برای مطالعه ادامه کتاب نوآوری و کارآفرینی می توانید فایل را به سبد خرید اضافه کرده و آن را دانلود کنید.

لطفاً نظر، انتقاد و پیشنهاد خود را نسبت به کتاب نوآوری و کارآفرینی در قسمت نظرات اعلام نمایید.

 


 

کتاب نوآوری و کارآفرینی telegram کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی telegram

instagram کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی instagram

Summary
product image کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی noavariVkarafarini
Author Rating
1star کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی 1star1star کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی 1star1star کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی 1star1star کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی 1star1star کتاب نوآوری و کارآفرینی کتاب نوآوری و کارآفرینی 1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
پژوهشکده تحقیقات استراتژیک
Product Name
کتاب نوآوری و کارآفرینی
Price
رایگان

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *