طرح توجیهی پرورش شترمرغ

توضیحات محصول

فایل پیش رو طرح توجیهی پرورش شترمرغ می باشد که اختصاصاً توسط گروه آموزشی فایل سبز در یکی از شرکت های پرورش دهنده شترمرغ تهیه، بررسی و گردآوری شده است.


این طرح توجیهی پرورش شترمرغ در زمینی به وسعت سی هزار در سال ۱۳۹۰ تهیه شده است.

کمی درباره شترمرغ

شتر مرغ در سن ۲ تا ۳ سالگی به بلوغ جنسی می رسد و تا مدت زیادی بارور باقی می ماند. پرنده نر در زمان بلوغ به رنگ سیاه با پر و بال سفید رنگ و شتر مرغ ماده به رنگ قهوه ای تا خاکستری است. بارزترین نشانه در شتر مرغ نر، قرمزی رنگ ساق پا ، نوک و اطراف چشم است که ارتباط مستقیمی با قدرت جنسی نر دارد. هرچه این قرمزی بیشتر باشد پرنده از قدرت نرینگی بیشتری برخوردار است.

شتر مرغ نر و ماده به صورت جفت تا دسته های چند تایی و نیز به صورت گله نگهداری می شوند. این ترکیبات بسته به میزان زمین موجود و امکانات، قدرت جنسی نرها و اهداف اصلاح نژادی متفاوت می باشد. هیچ استاندارد خاصی در این رابطه وجود ندارد و مدیر مزرعه با شناسایی پرندگان و اهداف مورد نظر روش مناسب را انتخاب می نماید. شتر مرغ ها در سال درحدود ۶ تا ۸ ماه تخمگذاری نموده و بقیه سال را استراحت می کنند. در ایران این زمان از حدود بهمن ماه آغاز گشته و تا آبان ماه ادامه دارد. بدیهی است در مناطق مختلف این زمان متغییر باشد.

پس از خروج از تخم جوجه ها بایستی درحرارت ۳۰ تا ۳۲ درجه سانتی گراد قرار گیرند. بهتر است این حرارت در زیر منبع حرارتی (لامپ هیتر، مادر مصنوعی) برای جوجه مهیا شده و اجازه انتخاب را برای جوجه فراهم آورد. در صورتی که شرایط جوی اجازه دهد می تواند جوجه را ۲۴ ساعت بعداز درآمدن از تخم در فضای آزاد قرارداد. مراقبت از جوجه در سنین اولیه بایستی با دقت انجام شود. بهداشت سالن کاملاً رعایت شده و شب ها شرایط مناسب از نظر دما و تهویه برای جوجه ها فراهم شود. عفونت کیسه زرده از متداول ترین علل مرگ و میر جوجه ها تا سن حدود ۱۴ روزه گی است. این عفونت می تواند از طریق تخم، دستگاه جوجه کشی، بندناف و نیز غذا و خوردن مدفوع(از طریق روده) به کیسه زرده منتقل شود. عدم جذب به موقع کیسه زرده باعث عفونت و مرگ جوجه خواهد شد. هرگونه استرس نیز می تواند شرایط را برای باقی مانده کیسه زرده در بدن جوجه و عفونت آن فراهم نماید. از دیگر علل مرگ و میر در جوجه ها را می تواند عفونت های باکتریایی، اسهال و مشکلات فیزیکی پانام برد. غذا ۲۴ ساعت بعداز هچ بایستی در اختیار جوجه قرار گیرد. غذا بایستی دارای انرژی و پروتئین بالا و از نظر املاح معدنی وویتامین ها بالانس باشد. چند روزی طول می کشد تا جوجه خوردن آب و غذا را بیاموزد واین مدت زمان کافی را برای جذب کیسه زرده فراهم می نماید. قرار دادن یک جوجه بزرگ تر در میان جوجه های تازه به دنیا آمده عمل آموختن خوردن و آشامیدن را به جوجه ها آسان می سازد. جوجه های مریض و غیرفعال را بایستی سریعاً از سایر پرندگان جدا نموده و در فضای دیگر تحت درمان قرار داد.

با مطالعه طرح توجیهی پرورش شترمرغ می توان با استناد به آن یک کسب و کار پر سود را راه اندازی کرد.


این فایل ( طرح توجیهی پرورش شترمرغ ) مناسب افرادی است که می خواهند در زمینه پرورش پرندگان به خصوص شترمرغ فعالیت نمایند. در ضمن به زودی فایل آموزشی از پرورش شتر مرغ ارائه می شود که با سرمایه بسیار کم می توانید یک مزرعه کوچک با تعداد کمی شترمرغ تأسیس کنید و سپس آن را توسعه دهید. منتظر باشید و سایت را دنبال کنید.

حتما در قسمت طرح های توجیهی یا آموزش های سایت دنبال آموزش پرورش شتر مرغ یا طرح توجیهی پرورش شترمرغ با سرمایه کم بگردید!

در ادامه می توانید طرح توجیهی پرورش شترمرغ  را خرید و دانلود کنید.


طرح توجیهی پرورش شترمرغ telegram طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ telegram

instagram طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ instagram

Summary
Author Rating
1star طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ 1star1star طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ 1star1star طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ 1star1star طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ 1star1star طرح توجیهی پرورش شترمرغ طرح توجیهی پرورش شترمرغ 1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
گروه آموزشی فایل سبز
Product Name
طرح توجیهی پرورش شترمرغ
Price
تومان 1000

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *