اصول بازاریابی

توضیحات محصول

اصول بازاریابی
از عمر بازاریابی حدود یک قرن می گذرد ، ولی مفهوم جدید آن دانشی نو و تازه است بررسی های تاریخی نشان می دهد که در بازارهای پیشرفته  و جھان غرب این پدیده تا عصر حاضر چهار دوره را تجربه کرده است. دوره فرآورده گرایی یا تولید انبوه ، دوره بازارگرایی ، دوره مشتری گرایی و سرانجام دوره معروف شده است در این بررسی ویژگی ھای ھر دوره به اختصار بیان می شود:

دوره فرآورده گرایی
از آغاز انقلاب صنعتی و تولید فرآورده ھای کارخانه ای به صورت گسترده و انبوه در بازار ، ھمه مردم خواستار و در پی به دست آوردن این گونه فرآورده ھا شدند. هر محصولی که به بازار می آ مد حداقل به خاطر آزمایش نخستین تجربه مصرف برای آن خریدار وجود داشت و تقریباً همه اقشار خواستار به دست آوردن این گونه محصولات و بهره مندی از امتیازهای بی سابقه آنها بودند در این دوره کوشش زیادی برای کاهش قیمت تمام شده محصول صورت می گرفت تنها ویژگی این دوره تولید انبوه و فراوان محصولات کارخانه ای و تحویل آن به تشنگان کالاهای نوین با حداقل قیمت بود این دوره تا پایان جنگ جهانی دوم و بر طرف شدن آثار آن در سراسر جهان ادامه داشت.

دوره بازار گرایی
با پایان آثار جنگ و آغاز شدن بازسازی کشورھای جنگ زده در اروپا و آسیا ، تولید فرآورده ھای کارخانه ای گسترش فراوان یافت به گونه ای که رفته رفته بازارھای داخلی از کالاھا اشباع شدند ، بنابراین تولید کنندگان در فکر دستیابی به بازارهای خارج از مرزهای ملی افتادند ویژگی مهم این دوره برپا شدن شرکتهای بزرگ چند ملیتی یا فراملیتی با شعب و شرکتهای فرعی و وابسته به آنها در بیشتر بازارهای جهان و دستیابی به بازارهای تازه بود.

برای مطالعه ادامه فایل اصول بازاریابی، روی اضافه به سبد کلیک کنید.

اصول بازاریابی مناسب مهندسان فروش، بازاریابان و افرادی که در زمینه تبلیغات، بازاریابی و برندینگ فعالیت می کنند.


اصول بازاریابی telegram اصول بازاریابی اصول بازاریابی telegram

 

Summary
product image اصول بازاریابی اصول بازاریابی ghaleb ax mahsol
Author Rating
1star اصول بازاریابی اصول بازاریابی 1star1star اصول بازاریابی اصول بازاریابی 1star1star اصول بازاریابی اصول بازاریابی 1star1star اصول بازاریابی اصول بازاریابی 1star1star اصول بازاریابی اصول بازاریابی 1star
Aggregate Rating
no rating based on 0 votes
Brand Name
گروه آموزشی فایل سبز
Product Name
اصول بازاریابی
Price
رایگان

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *